Mateřská škola

NEŠTOVICE V MŠ

Upozorňujeme, že se v mateřské škole vyskytly neštovice. 


PRVNÍ KRŮČKY KE ŠKOLE

Vážení rodiče, milé děti,

dovolujeme si Vám připomenout, že zítra 27.dubna 2023 od 9-10 hodin proběhne v naší škole společné setkání s budoucími prvňáčky tzv. "Krůčky ke škole". Na děti se budeme těšit v 1. patře budovy školy.

Pavla Pristášová a žáci 1. a 2. ročníku


ŠKOLA V PŘÍRODĚ - INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE

Informační schůzka pro rodiče dětí a žáků, kteří jedou na školu v přírodě se bude konat ve čtvrtek 18.5.2023 od 16:00 v ZŠ. 


PARKOVÁNÍ PŘED ŠKOLOU

Milí rodiče a návštěvníci naší školy,

s ohledem na bezpečnost dětí, NEPARKUJTE před bránou školy!

Využijte prosím parkoviště na návsi.

Děkujeme za pochopení.AKTUALITY V MŠ:

PLATBA ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Vážení rodiče,
vybrali jsme celkem 25 závazných přihlášek na letošní školu v přírodě v kempu Levínský kocour. Cena při tomuto počtu dětí je 4.800,-Kč

Platby budou probíhat takto:
1. PLATBA ZÁLOHA 2.400,-Kč nejpozději do 13.3.2023

2. PLATBA DOPLATEK 2.400,-Kč nejpozději do 25.4.2023

Platby za školu v přírodě (zálohu i doplatek) posílejte na účet školy 0428638339 / 0800 , nezapomeňte prosím uvést variabilní symbol dítěte a do poznámky pro příjemce "záloha švp" a "doplatek švp".

Děkujeme moc za spolupráci


PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR:


PODĚKOVÁNÍ ZA VÝTVARNÉ POMŮCKY

Chtěli bychom velmi poděkovat manželům Hronovým za dar v podobě výtvarných potřeb a her pro děti. 

Velice si toho vážíme!


PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ PÁTEK 17.2.2023

Vážení rodiče, 

v pátek 17.2.2023 dojde k přerušení provozu MŠ z důvodu částečné výměny vybavení školní kuchyně. 

Děkujeme za pochopení

Dnes jsme měli o zábavu postaráno. :-)


FOND SIDUS

Milí rodiče a přátelé školy,

fond Sidus nás opět poprosil o spolupráci v rámci jejich činnosti. Tentokrát si pro vás vybrali kolekci starších hitů. Budete mít na výběr z náramků, notýsků a magnetických záložek různých druhů a pro mladší děti máme "Lepíky". Vše vidíte na letáku níže. Zakoupením těchto drobných předmětů podpoříte ty z nás, jejichž životní cesta je mnohem složitější.

Více o fondu Sidus zde.

Ukázky výrobků k zakoupení si mohou děti prohlédnout u paní hospodářky a následně nahlásit o co mají zájem. Případně se můžete obrátit přímo na mě a to emailem na: hurdova.zsbrezany@seznam.cz. Do emailu uveďte o jaký výrobek máte zájem a kolik kusů si přejete. Po Vašem dítěti pak pošlete příslušnou částku a já mu dám požadované výrobky.

K dispozici jsou:

- chytré notýsky za 20,- Kč

- magnetické záložky za 35,- Kč

- náramky s piny za 40,- Kč

- samolepková knížka Lepíci za 50,- Kč

Děkuji za spolupráci

Hurdová 


PŘIHLÁŠOVÁNÍ DO KROUŽKŮ NA 2. POLOLETÍ

Milí rodiče,

neváhejte prosím s přihlášením dětí na druhé pololetí. Samozřejmě je možné přihlásit i děti, které v 1. pololetí nechodily.

Více informací na telovpohybu.cz


PLATBA  KULTURNÍHO FONDU NA DRUHÉ POLOLETÍ

Vážení rodiče,

dovoluji si připomenout platbu na druhé pololetí školního roku 2022/2023.

Částku 1.000,-Kč prosím pošlete na účet školy do konce měsíce ledna 2023 s poznámkou pro příjemce "fond". 

Děkuji

Hurdová Tereza


Milí rodiče,

potvrzení o výši úplaty za předškolní vzdělávání za rok 2022 je připravené. Můžete si vyzvedávat u paní učitelky.PODĚKOVÁNÍ

Vážení rodiče, milé děti,

chtěli bychom vám všem moc a moc poděkovat za milou atmosféru na včerejším vánočním jarmarku a úžasné publikum během dětského vystoupení.

Děkujeme panu Schimkovi a panu Zrůbeckému, že jsme se mohli v té zimě alespoň trochu ohřát.

V neposlední řadě s velkou radostí oznamujeme, že se na jarmarku, díky vám všem, utržilo krásných 9.159,-Kč. Za tyto peníze uspořádáme dětem překvapení ke Dni dětí.

Dále prosíme, pokud někdo z vás rodičů má nějakou pěknou fotku či video a chtěl by se podělit. Může tak učinit posláním na hurdova.zsbrezany@seznam.cz.

Děkujeme!


PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ MEZI SVÁTKY - DŮLEŽITÉ

Vážení rodiče, 
provoz mateřské školy bude přerušen od pátku 23.12.2022 do pondělí 2.1.2023. 
Na vaše děti se budeme opět těšit v úterý 3.1.2023. 
Děkujeme za pochopeníSRDEČNĚ VÁS ZVEME NA NÁŠ JIŽ TRADIČNÍ JARMARK A VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY:


POJEDEME NA VÝLET:


PENÍZE ZA FOTOGRAFIE

Vážení rodiče, 

peníze za vánoční fotografování noste prosím p. učitelkám. 

Mějte připravenou přesnou částku. 

Děkujeme


ZDRAŽENÍ OBĚDŮ

Vážení rodiče,

vzhledem k současným cenám potravin se od 1. 1. 2023 mění ceny stravného ve všech věkových kategoriích.

Prosím vás o úpravu trvalých příkazů a plateb již v prosinci 2022 (stravné se platí zálohově).

Podrobnější informace o cenách obědů a platbách ZDE.


SEDMÁ DĚTSKÁ NEMOC V MŠ

Vážení rodiče,

V mateřské škole se objevilo nakažlivé onemocnění - syndrom ruce - nohy - ústa, který je někdy také označovaný jako sedmá dětská nemoc. Jedná se o dětské virové onemocnění, u kterého je hlavním projevem kožní vyrážka na těle a sliznici.

Podrobnější informace o nemoci ZDE.


VÝSKYT VŠÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

V mateřské škole se opět vyskytly vši. Pamatujte, že pedikulóza (vlasy napadené vší dětskou) je infekční onemocnění, které jste jako zákonní zástupci povinni hlásit škole a zajistit úplné odstranění nejen vší, ale také vajíček (hnid). Nelze pouze umýt hlavu a dítě dát zpět do kolektivu.

Postup při výskytu vší

Prosíme o důkladné denní a pravidelné prohlížení vlasů dětí a v případě nálezu o okamžité upozornění ve škole.

Ohlášení zůstává anonymní a slouží jen pedagogům k mapování výskytu.

Při zjištění nebo důvodném podezření z infekčního onemocnění u dítěte ve školce budou neprodleně informováni jeho zákonní zástupci a dítě bude do jejich příchodu oddělen od ostatních dětí (při zajištění všech podmínek
ochrany zdraví a bezpečnosti), aby nedošlo k šíření infekce.

Dítě se nesmí vrátit zpět do kolektivu, dokud nejsou vlasy čisté a úplně zbavené hnid. Často se stává, že rodiče pouze umyjí dětem hlavu přípravkem, ale nezbaví vlasy hnid. Přípravky, které jsou na trhu nezaručí odstranění všech hnid, proto je nutné ruční vyčesávání vlasů, jinak se vši neustále šíří.

V případě dětí, které rodiče posílají opakovaně do kolektivu neodvšivené, lze doporučit, aby o této skutečnosti byl informován příslušný orgán sociální péče.

Zbavit děti vší je povinností rodičů, nikoliv školky a jejích pedagogických pracovníků.

Jak postupovat při výskytu vši dětské v dětském kolektivu ?

Pokud při prohlídce hlavy dítěte zjistíme přítomnost dospělých vší, můžeme je z vlasů vyčesat hustým hřebenem (tzv.všiváčkem) a to tak, že dítě skloní hlavu nad umyvadlo nebo čtvrtku bílého papíru a hřebenem
táhneme od týla směrem k podložce. Vyčesáváme 3-5 minut.

Ke spolehlivému odstranění hnid z vlasů zatím neexistuje přípravek. Hnidy je možné z části vyčesat hustým hřebenem, jednotlivé vlasy s hnidami vystřihat nebo nechat vlasy s hnidami odrůst. Veš dětská není schopna žít ve vlasech kratších 0,8 cm.

K likvidaci vší je možné v současné době použít nový přípravek Diffusil H Forte spray, šampón PARASIDOSE, které jsou volně dostupné v lékárnách.Je nutné si pečlivě přečíst návod a dodržovat uvedený postup, kterým je každé balení opatřeno. Použitím přípravku přesně podle návodu výrobce zajistí likvidaci vší a vyloučí zdravotní rizika. Přípravek nelikviduje hnidy, proto je nutná jeho opakovaná aplikace za 8-10 dní po prvním použití. Aplikaci přípravku by měli provádět rodiče napadených dětí, ale jen v případech, že ve vlasech skutečně najdou lezoucí vši. Dezinsekčním přípravkem je třeba také ošetřit hřebeny a kartáče, textilie vyprat a vyžehlit.

U dítěte, které momentálně nevykazuje známky zavšivení, je třeba po dobu výskytu vší v dětském kolektivu opakovat prohlídku hlavy každé dva dny. V případě dítěte, u něhož byl výskyt vši dětské zjištěn, je potřeba prohlédnout také ostatní členy rodiny, případně provést jejich odvšivení.

Jaká preventivní opatření je nutno provádět ?

Je vhodné, aby rodiče rodiče dětem často prohlíželi hlavu. Důkladná prohlídka by měla následovat vždy po návratu dítěte z kolektivního pobytu, ať už letního či zimního.

Při nálezu vší u svého dítěte je třeba tuto skutečnost nahlásit škole a dítě omluvit  na dobu nutnou k jeho odvšivení. Učitel pak na základě tohoto upozornění informuje rodiče ostatních dětí, aby mohla být včas zahájena všechna opatření proti dalšímu šíření vší.

Děkujeme za pochopení a dodržování těchto pravidel. 


SBĚR STARÉHO PAPÍRU - VÝSLEDEK

Moc děkujeme za přinesený starý papír. Utržili jsme krásných 600,-Kč, které použijeme na odměny pro děti. 


VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ V NAŠÍ ŠKOLE

Milí rodiče,

i letos jsme si pro vás připravili vánoční focení vašich dětí, které bude probíhat ve čtvrtek 1. prosince 2022 na obecním úřadě. V níže přiloženém plakátu můžete vidět ukázku fotografií. Můžete vybírat ze 3 balíčků, případně doobjednat další produkty. Objednávkový formulář je k dispozici jak na chodbě základní školy tak ve škole mateřské. Kdo se do školy nedostane, napište mi prosím email, do tabulky vás ráda napíšu.

Děkuji

Hurdová Tereza


Vážení rodiče,

z provozních a organizačních důvodů bude mateřská škola v pátek 18.11.2022 uzavřena. 

Děkujeme za pochopení


PLATBA ZA PLAVECKÝ VÝCVIK

Vážení rodiče,

chtěla bych poděkovat všem , kteří již částku za plavecký výcvik uhradili.

A prosím toho, kdo ještě částku neuhradil, aby tak neprodleně učinil.

Děkuji

Hurdová


PROSÍM POZOR!

Vážení rodiče,
upozorňujeme, že se vyskytnul případ SPÁLOVÉ ANGÍNY v MŠ. Jedná se o infekční onemocnění. Žádáme Vás tímto o zvýšenou pozornost. Pokud se u Vašeho dítěte objeví příznaky tohoto onemocnění /teplota, bolest v krku, červená vyrážka po těle, čepy v krku.../, informujte o této skutečnosti ošetřujícího lékaře.

Prosíme, pokud má vaše dítě jakékoliv výše uvedené příznaky nebo jejich náznaky, neposílejte dítě v žádném případě do školky.

Děkujeme za spolupráci.


SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Ve úterý 8.11.2022 bude odvezen sběr, svázané balíky můžete nosit do školy od tohoto úterý 1.11.2022.

VYKUPUJE SE SMĚSNÝ PAPÍR (časopisy, noviny, letáky) - KARTON SBĚRNA NEVYKUPUJE.

Z výtěžku budou dětem hrazeny aktivity na konci tohoto školního roku.

Děkujeme za spolupráci.


DÝŇOVÁNÍ - PODĚKOVÁNÍ

Vážení rodiče, milé děti, chtěli jsme vám moc poděkovat za účast na včerejším dýňování. Sešlo se nás opravdu hodně a těch dobrot, co jste přinesli. :-)
Troufáme si říct, že jsme společně vytvořili perfektní atmosféru a budeme se těšit na další společné události.

Kolektiv MŠ a ZŠ Panenské Břežany


Vážení rodiče, 

z provozních a organizačních důvodů bude mateřská škola ve čtvrtek 27.10.2022 uzavřena. 

Děkujeme za pochopeníPLATBA ZA PLAVECKÝ KURZ - ŠKOLNÍ ROK 2022 / 2023

MŠ - 2.177,-Kč (1.140,- kurz a 1.037,- doprava)

1. + 2. ročník - nic neplatí

3. + 4. ročník - 2.177,-Kč (1.140,- kurz a 1.037,- doprava)

Úhrada za plavecký kurz bude provedena na účet školy do 20. 10. 2022 s variabilním symbolem každého dítěte, do poznámky uveďte PLAVÁNÍ.

Děkujeme vám


Organizace 1. týdne v ZŠ a MŠ Panenské Břežany:

MATEŘSKÁ ŠKOLA:

- od 1. září 2022 běžný provoz od 6:30 do 16:30 hodin.

2. září 2022 zahájení plaveckého výcviku.

Třídní schůzky s rodiči proběhnou ve středu 7. 9. 2022 od 16h.

1. A 2. ROČNÍK

1. 9. 2022 - Slavnostní zahájení nového školní roku, přivítání prvňáčků (8:00-8:30)

Od 8:30 se uskuteční třídní schůzka s rodiči!

2. 9. - 5. 9. 2022 - Adaptační dny / třídnické práce (výuka do 11:45)

2. 9. 2022 - Zahájení plaveckého výcviku

6. 9. 2022 - První dvě vyučovací hodiny dle rozvrhu, pak adaptační hry

Od středy 7. 9. 2022 bude probíhat výuka podle platného rozvrhu.

3. A 4. ROČNÍK

1. 9. 2022 - Přivítání nového školní roku (výuka do cca 9:00)

2. 9. - 5. 9. 2022 - Třídnické práce (výuka do 12:30)

2. 9. 2022 - Zahájení plaveckého výcviku

TŘÍDNÍ SCHŮZKA RODIČŮ ŽÁKŮ 3. A 4. ROČNÍKU PROBĚHNE V PONDĚLÍ 5. 9. 2022 OD 16:00!

Od úterý 6. 9. 2022 bude probíhat výuka podle platného rozvrhu.

PROVOZ ŠKOLNÍ DRUŽINY A JÍDELNY

1. 9. 2022 - nebude zajištěn provoz školní družiny ani jídelny

2. 9. 2022 - odpadá ranní družina, odpolední družina standardní provoz

Běžný provoz od pondělí 5. 9. 2022 včetně ranní družiny!


OPĚTOVNÝ VÝSKYT VŠÍ

Vážení rodiče, 

opět se v mateřské škole vyskytly vši. Prosíme o důslednou kontrolu vašich dětí. 

Děkujeme


V základní i mateřské škole se vyskytly vši. Pamatujte, že pedikulóza (vlasy napadené vší dětskou) je infekční onemocnění, které jste jako zákonní zástupci povinni hlásit škole a zajistit úplné odstranění nejen vší, ale také vajíček (hnid). Nelze pouze umýt hlavu a dítě dát zpět do kolektivu!!!

Děkujeme za pochopení a dodržování těchto pravidel.


FOTOGRAFOVÁNÍ:


PROSÍM POZOR - VEŠKERÉ AKTUÁLNÍ INFORMACE KE ŠKOLE V PŘÍRODĚ NALEZNETE V ZÁLOŽCE ŠvP.


DŮLEŽITÉ - PLATBY ZA ŠvP

Připomínám platby za školu v přírodě. Do konce minulého měsíce, tj. do dubna měla být uhrazena záloha 2.000,-Kč.

Do konce května je třeba uhradit doplatek 1.700,-Kč.

Kdo nezaplatil zálohu uhradí tento měsíc celou částku 3.700,-Kč.

V případě dotazů vám jsem k dispozici.

Děkuji

Hurdová


TABLO JIŽ VISÍ!

Krásné tablo našich předškoláčků si můžete prohlédnout na obecním úřadě. 


Vážení rodiče, 

rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání si můžete ode dnešního dne, tj. 5.5.2022 vyzvedávat v mateřské škole. 


Prosím pozor, v mateřské škole se vyskytly vši. Prosím prohlédněte své děti. Napadení vší dětskou neberte na lehkou váhu. 

Děkujeme


NÁVRAT DĚTÍ ZE ZOO ÚSTÍ NAD LABEM BUDE CCA V 15:15.


PŘIHLAŠOVÁNÍ NA PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR ZAHÁJENO

Milí rodiče,

níže najdete podrobné informace o příměstském táboru , který se bude konat v naší škole během letních prázdnin. 

Odkaz na stránky: https://telovpohybu-cz.webnode.cz/tabory/

Přihláška ke stažení: INFORMAČNÍ SCHŮZKA S RODIČI PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, připomínáme , že dnes tj. 24.2.2022 od 15:30, se v 1. patře ZŠ koná schůzka s paní učitelkou Pavlou Pristášovou.OBNOVENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY

Vážení rodiče,

od zítra, tj. od pondělí 7.2.2022 je provoz MŠ plně obnoven.

Děkujeme


!!! DŮLEŽITÉ INFORMACE K PROVOZU MŠ !!!

Vážení rodiče,


právě nastala situace, kterou jsme nechtěli. Jedné z paní učitelek teď odpoledne vyšel pozitivní antigenní test. Zítra obě učitelky půjdou na PCR test, (předpokládaný výsledek v pátek).

Zítra a v pátek mohou do školky pouze děti, které nebyly předchozí tři dny ve školce. 

Provoz bude zajišťovat p. asistentka Aneta Sedláčková, která nebude vykonávat pedagogickou činnost. 

Velice se omlouváme za komplikace a prosíme o sounáležitost v této nelehké situaci. O víkendu budeme rozesílat informace o provozu školky v následujícím týdnu.Markéta a Dominika 


Děti z MŠ budou dnes, tj. 24.1.2022 od 12h. až do odpoledne v ŠD, z důvodů chybějících pedagogů. 


VÝLET DO MUZEA FANTASTICKÝCH ILUZÍ

Ve čtvrtek 27. 1. pojedeme do Muzea fantastických iluzí.

Odjezd od školy je v 7:30, prosím buďte zde včas.

Příjezd ke škole je naplánován na 12 hodinu. Po návratu se děti ještě naobědvají.

S sebou:

MŠ - batůžek s pitím, kapesné

ZŠ - batoh s pitím a svačinou, kapesné, starší děti mobilní telefon s fotoaparátem. 


Milí rodiče, 

potvrzení o výši úplaty za předškolní vzdělávání za rok 2021 je připravené. Můžete si vyzvedávat u paní učitelky.


PLATBA KULTURNÍHO FONDU NA 2. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

Vážení rodiče,

platbu za KF na 2. pololetí ve výši 500,-Kč pošlete prosím na účet školy do 20.2.2022.

Nezapomeňte připojit variabilní symbol vašeho dítěte a do poznámky připsat "fond".

Děkujeme


Vážení rodiče, moc vám chceme poděkovat za spolupráci v roce 2021. Do nového roku vám přejeme hlavně zdraví, štěstí, lásku a životní pohodu. Těšíme se na to, co nám rok 2022 přinese.

Vaše paní učitelky


PODĚKOVÁNÍ

Vážení rodiče, milé děti,

chtěli bychom vám všem moc a moc poděkovat za milou atmosféru na včerejším vánočním jarmarku a úžasné publikum během dětských vystoupení.

Především v této nelehké době je každé takové setkání doslova pohlazením pro duši.

V neposlední řadě s velkou radostí oznamujeme, že se na jarmarku, díky vám všem, utržilo krásných 7.000,-Kč. Tyto peníze poslouží na dopravu dětí na výlet na konci školního roku.

Dále prosíme, pokud někdo z vás rodičů má nějakou pěknou fotku či video a chtěl by se podělit. Může tak učinit posláním na hurdova.zsbrezany@seznam.cz.

Za vše děkujeme

Kolektiv ZŠ a MŠ Panenské Břežany


Milí rodiče, 

připomínáme, že vyšetření oči pro zájemce proběhne toto pondělí 6.12.2021. 

Cena vyšetření je 170,-Kč.


ADVENTNÍ PROHLÍDKA ZÁMKU LOUČEŇ

Příští úterý tj. 7. 12. 2021 pojedeme na adventní prohlídku do zámku Loučeň.

Sraz u školy v 8:00.

Příjezd ke škole cca ve 13:00, děti se po příjezdu do školy naobědvají.

MŠ dostane svačinku s sebou. 


VÁNOČNÍ JARMARK A BESÍDKA

Milí rodiče, situace se v posledních dnech bohužel dramaticky změnila, nejen novými nařízeními ale i počtem nemocných, a proto jsme se rozhodli vánoční setkání uspořádat na školní zahradě místo ve vnitřních prostorách kaple. Věříme, že si to i přes to společně užijeme. Vánoční setkání se uskuteční ve čtvrtek 16.12. na naší školní zahradě. Od 15 hodin bude otevřen jarmark, kde si budete moci zakoupit výrobky dětí. V 16 hodin se můžete těšit na vystoupení dětí, které si pro vás společně s p. učitelkami nachystali. Jelikož se akce koná venku, prosíme vás, abyste se teple oblékli a vzali si klidně i deku nebo nějaký polštářek na sezení. :-)Budeme pro vás mít připravený teplý nealkoholický punč a domácí vánočku, kdo bude chtít přinést něco malého na zub, klidně může. Budeme rádi.

Moc děkujeme za spolupráci a těšíme se na vás. 


Připomínám, že zítra tj. ve středu 24.11. bude probíhat VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ. 


!!!!!NEŠTOVICE V NAŠÍ ŠKOLCE!!!!

Prosím pozor!

V ZŠ i MŠ se objevily neštovice.

Charakteristickým projevem planých neštovic je svědivá vyrážka. 1-3 dny před výsevem vyrážky se mohou objevit příznaky typické pro chřipku a nachlazení - zvýšená teplota až zimnice, bolest hlavy, rýma, kašel, bolest břicha a nevolnost. V tomto období je nemocný již infekční!

Prosíme nepodceňujte výše zmiňované příznaky u svých dětí.

Děkujeme


PROSBA - SKLENIČKY

Milí rodiče,

rádi bychom vás poprosili, pokud máte doma nějaké malé skleničky se šroubovacím uzávěrem navíc, přineste nám je prosím do školy. Budou se nám hodit na naše vánoční výrobky. :-)

Děkujeme moc


SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Ve čtvrtek 4. 11. 2021 bude odvezen sběr, svázané balíky můžete nosit do školy od tohoto úterý 26. 10. 2021.

VYKUPUJE SE SMĚSNÝ PAPÍR (časopisy, noviny, letáky) a KARTON - prosíme svázat zvlášť.

Z výtěžku bude dětem hrazena část výletu na konci tohoto školního roku.

Děkujeme za spolupráci.


VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ V NAŠÍ ŠKOLE

Milí rodiče,

i letos jsme si pro vás připravili vánoční focení vašich dětí, které bude probíhat ve středu 24. 11. 2021. na obecním úřadě. V níže přiloženém plakátu můžete vidět ukázku fotografií. Můžete vybírat ze 3 balíčků, případně doobjednat další produkty. Objednávkový formulář je k dispozici jak na chodbě základní školy tak ve škole mateřské. Kdo se do školy nedostane, napište mi prosím email, do tabulky vás ráda napíšu.

Děkuji

Hurdová Tereza


PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ A ŠKOLNÍ JÍDELNY

Vážení rodiče, 

v pátek 29.10.2021 dojde z organizačních důvodů k přerušení provozu MŠ a školní jídelny. 

Děkujeme za pochopení


SUPLOVÁNÍ V MŠ TENTO TÝDEN (18.-22.10.)

Vážení rodiče, z důvodu nemoci paní učitelky Markéty bude tento týden v MŠ suplovat paní učitelka Veronika Jeřábková. Zároveň dojde v tomto týdnu k omezení procházek mimo areál MŠ.

Děkujeme za pochopení


ÚHRADA PLAVECKÉHO KURZU

Vážení rodiče, dovolte mi připomenout včasnou úhradu plaveckého kurzu, a to do 20.10.2021. Prosím přidat VS dítěte a do poznámky napsat "plavání".

Děkuji

Hurdová Tereza


KROUŽKY V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE

Milí rodiče,

zájem o kroužky je bohužel malý. Pokud má ještě někdo o kroužky zájem, prosím o sdělení této skutečnosti v co nejkratším možném termínu. Přihlásím ho dodatečně.

Děkuji

Hurdová


SUPLOVÁNÍ V MŠ

Vážení rodiče, 

z důvodu účasti paní učitelek z MŠ na školení. Bude ve středu 13. 10. 2021 suplovat paní učitelka Jeřábková a pan učitel Dušek. 

Děkujeme za pochopení


ŠKOLNÍ VÝLET DO ZOOPARKU ZÁJEZD

KDY: V ÚTERÝ 5.10.2021

KAM: Zoopark Zájezd

V KOLIK: SRAZ U ŠKOLY V 7:50!

PŘÍJEZD KE ŠKOLE CCA 12:00, POTÉ SE DĚTI JEŠTĚ NAOBĚDVAJÍ.

CO S SEBOU: Vhodné oblečení a obuv na ven, nepromokavá bunda/pláštěnka, pokrývka hlavy, pití + 20Kč na trampolínu

Žáci ze školy svačinou s sebou. Děti z mateřské školy dostanou svačinu ze školy.

OBĚD: Po příjezdu do školy


PROSÍM POZOR - PŘIHLÁŠENÍ DO KROUŽKŮ

Milí rodiče,

pokud máte zájem o přihlášení do kroužků na tento školní rok můžete tak učinit.

Více informací naleznete v záložce Kroužky. 


PLATBA ZA PLAVECKÝ KURZ - ŠKOLNÍ ROK 2021 / 2022

MŠ - 1800,-Kč (900,- kurz a 900,- doprava)

Úhrada za plavecký kurz bude provedena na účet školy do 20. 10. 2021 s variabilním symbolem každého dítěte, do poznámky uveďte PLAVÁNÍ.

Děkuji


Divadelní představení, které bylo plánováno 22.9.2021 se ze zdravotních důvodů ruší. 


VČASNÉ PŘÍCHODY DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Vážení rodiče, 

chtěli bychom znovu připomenout a poprosit, abyste své děti vodili do školky do 7:50. 

Děkujeme


ŠKOLNÍ VÝLET DO HISTORYPARKU LEDČICE

KDY: V ÚTERÝ 7. 9. 2021

KAM: Historypark Ledčice

V KOLIK: SRAZ U ŠKOLY V 8:00!

PŘÍJEZD KE ŠKOLE CCA 13:00, POTÉ SE DĚTI JEŠTĚ NAOBĚDVAJÍ.

CO S SEBOU: Vhodné oblečení a obuv na ven, nepromokavá bunda/pláštěnka, pokrývka hlavy, pití.

Žáci ze školy svačinou s sebou. Děti z mateřské školy dostanou svačinu ze školy.

OBĚD: Po příjezdu do školy


Provoz MŠ od 1.9.2021
Milí rodiče,

od středy 1.9. začíná běžný provoz školy od 6:30 do 16:30. 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Třídní schůzky s rodiči se budou konat ve středu 8.9.2021 od 16h. 


VRÁCENÍ PŘEPLATKŮ

Vážení rodiče, 

na vaše účty byly vráceny přeplatky za stravné a kulturní fond. 

V případě jakýkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat. 

Hurdová Tereza


PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI: 


CELODENNÍ VÝLET V ÚTERÝ 29.6.2021:


Vážení rodiče,
ve čtvrtek 17.6.2021 od 16:00h. proběhne informativní schůzka rodičů dětí (vč. nově přijatých), které budou navštěvovat MŠ ve školním roce 2021/2022. Prosíme o vaši účast.
DěkujemeSPANÍ VE ŠKOLCE

Vážení rodiče,

blíží se nám konec roku a je  potřeba ho patřičně oslavit. Proto jsme se rozhodly, uspořádat přespání ve školce! Akce se bude konat z 24.6. na 25.6. Čeká nás odpoledne/večer plný zábavy. Opečeme si buřty, zazpíváme si u táboráku, zahrajeme si hry. Akce je určena především pro předškoláky, ale budeme samozřejmě rády, když se k nám připojí i mladší děti. Dejte nám prosím vědět, zda se vaše dítě zúčastní.

Děkujeme

Vaše paní učitelky


Vážení rodiče, 

rozhodnutí o příjetí/nepřijetí si můžete vyzvedávat v MŠ od úterý 25.5.2021.

Děkujeme za pochopení


EXKURZE - VČELÍ FARMA

V pondělí 31. 5. pojedeme navštívit včelí farmu v Úštěku.

Děti se dozví jak se vyrábí med a jak to chodí ve včelím úlu. Obléknou si také včelařský oblek a do úlu se podívají opravdu zblízka. Nakonec si zkusí vyrobit svíčku ze včelího vosku.

Prosíme, aby děti měly vhodné oblečení, obuv a pokrývku hlavy (budeme celý den venku), batoh s pitím. 

MŠ - svačina a oběd zajištěn

Sraz u školy je v 7:35. Prosíme o dochvilnost.

Návrat ke škole cca 14:30.

Tento výlet je hrazen z projektu Evropské unie a pro děti je zcela zdarma


V rámci projektu Hrdá škola proběhne ve středu 19.5.2021 v naší základní i mateřské škole Den šílených účesů.

Těšíme se


V pondělí 10.5.2021 máme pro děti domluvenou exkurzi na nedaleké pštrosí farmě. 

Prosíme, abyste dětem dali s sebou batůžek s pitím a vhodnou obuv. Svačina je zajištěna ze školní jídelny. 

Vstupné je 30,-Kč na dítě a bude odečteno z kulturního fondu. 

Děkujeme


Vážení rodiče, 

částka za školné bude za měsíc duben pokrácena o 100,-Kč. 

Činí tedy 300,-Kč. 

Případné přeplatky budou vyúčtovány na konci školního roku. 


Vážení rodiče, 

od pátku 16.4. 2021 si můžete prohlédnout na Obecním úřadě slavnostní tablo našich předškoláků. 

Vaše paní učitelky


Milí rodiče, 

pan Tomáš Běhal, se kterým často spolupracujeme začal vytvářet online pohádky pro děti. Níže je několik informací o jeho projektu a odkazy na pohádky. 

Věříme, že se dětem budou líbit. 

Jsem principál divadla Toy Machine a jmenuji se Tomáš Běhal.
Rád bych Vás upozornil na on - line projekt Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Bohužel jej nemůžeme hrát živě a jediná možnost jak bavit naše diváky je tato možnost, sdílení a přeposílání a jiné on-line zveřejňování. Rád bych mezi Světovým dnem loutkového divadla a Světovým dnem divadla, nějak přispěl k oslavě. Zde je odkaz na celý playlist : Povídaní o pejskovi a kočičce - playlist
Pohádky vznikají zcela nezávisle v režii našeho divadla. A jsou zcela k dispozici pobavení vašich dětí, čtenářů, návštěvníků, diváků a fanoušků. Nové díly zveřejňujeme v sobotu a v úterý od 20h.
Čte: Tomáš Běhal

Výtvarník a loutky animuje: Pavel Heřmann

Více o našem projektu naleznete na www.toymachine.cz.

Držme si vzájemně palce v této nelehké době a podporujme se stejně jako pejsek s kočičkou. Ať se moc daří.

MgA. Tomáš Běhal


Vážení rodiče, 

bohužel se plánovaná schůzka rodičů budoucích prvňáčků nemůže v této době uskutečnit. 

Bude nahrazena jiným termínem. Sledujte naše stránky. 

Děkujeme


ÚHRADA STRAVNÉHO A ŠKOLKOVNÉHO ZA MĚSÍC BŘEZEN

Vzhledem k tomu, že bude školka zavřena celý měsíc prosím neplaťte stravné ani školkovné. Kdo již, tak učinil nic se neděje. Peníze budou vráceny na konci školní roku, kdy proběhne vyúčtování.

Děkuji

Hurdová Tereza


Milí rodiče předškoláků, 

moc nás to mrzí, ale vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci jsme nuceni zrušit plánovanou akci "První krůčky ke škole". 

Děkujeme za pochopení


Ve čtvrtek 25. 3. 2021 proběhne v MŠ schůzka rodičů budoucích prvňáčků v 16:00 hod.

Děkujeme MŠ


Ve dnech 3. března a 15. března k nám do ZŠ zavítají předškoláci. Děti si přijdou prohlédnout prostory a vybavení prvního patra, pozdraví se s kamarády, kteří ještě před rokem navštěvovali MŠ a samozřejmě se seznámí i s tím, co je zanedlouho, jako budoucí prvňáčky čeká. Naši milí předškoláci uvidí, jak probíhá výuka, co se momentálně učíme a také budou mít i možnost sami vypracovat nějaké to "cvičeníčko".

Pevně věřím, že si setkání všichni hezky užijeme a že se předškolákům bude u nás líbit :-)

Pavla PristášováSBĚR STARÉHO PAPÍRU

Ve čtvrtek 21. 1. 2021 bude odvezen sběr, svázané balíky můžete nosit do školy od čtvrtka 14. 1. 2021. Z výtěžku bude dětem hrazena část výletu na konci tohoto školního roku.

Děkujeme za spolupráci.


Potvrzení o výši úplaty za předškolní vzdělávání za rok 2020 je připravené. Můžete si vyzvedávat u paní učitelky.


Vážení rodiče, 

vzhledem k tomu, že se stále nemohou konat žádné kulturní a vzdělávací akce pro děti neplaťte prosím kulturní fond na 2. pololetí. 

Děkujeme


Provoz MŠ od 4. 1. 2021

Provoz mateřských škol je zachován jako doposud. Děti a pedagogičtí pracovníci nemají povinnost nosit roušky. Vstup třetích osob (mimo děti a zaměstnance) do prostor školy je možný jen v nezbytně nutných případech s tím, že se omezí kontakt třetích osob s osobami v prostorách školy.


Vážení rodiče,

dovolujeme si vás informovat, že Mateřská škola Panenské Břežany bude uzavřena během vánočních prázdnin a to ve dnech: 23.12. 2020 - 3. 1. 2021.

Těšit se na vás a vaše děti budeme 4. 1. 2021.


Snížení úplaty za školné z důvodu uzavření třídy (Covid-19)

Vážení rodiče,

pokud bude mateřská škola v důsledku pozitivního dítěte či zaměstnance uzavřena (Covid - 19), bude vám krácena úplata a to takto.

Uzavření 1 týden - snížení úplaty o částku 100,-Kč

Uzavření 2 týdny - snížení úplaty o částku 200,-Kč

Uzavření 3 týdny - snížení úplaty o částku 300,- Kč

Uzavření 4 týdny - snížení úplaty o 400-Kč

Zdůrazňuji, že ke snížení úplaty bude přistoupeno pouze tehdy, pokud bude MŠ uzavřena.

Pokud si své dítě necháváte doma z důvodu epidemiologické situace (z vašeho osobního rozhodnutí) je nutno platit úplatu v plné výši.

Netýká se dětí v posledním ročníku MŠ - povinné předškolní vzdělávání (tyto děti úplatu neplatí).

(Příklad: jestliže bude třída uzavřena např. v listopadu, částka bude krácena v prosinci).


Děkujeme za pochopení

O školce

Činnost MŠ byla zahájena 1. 9. 1946. Součástí budovy mateřské školy je i malotřídní škola prvního stupně, školní družina a školní jídelna. K budově náleží školní zahrada se vzrostlými stromy (i ovocnými), prolézačkami, trampolínou, pocitovou stezkou, hmyzími domky, pískovištěm, klouzačkou, fotbalovými brankami, slackline, křídovou tabulí. Děti mohou při pobytu na ní využít množství sportovních potřeb a náčiní.

Naše mateřská škola má jedno oddělení, které se nachází v přízemí budovy. Kapacita MŠ je 20 dětí. Nadále probíhá aktualizovaný ŠVP "Hrajeme si a poznáváme svět". Filosofie naší mateřské školy: "Dětem hru, lásku a vše pro rozvoj jeho poznání". Vzdělávání je uskutečňováno ve všech činnostech a situacích, které se v průběhu dne vyskytnou, vyváženým poměrem spontánních a řízených aktivit. v didakticky cílené činnosti je plněn konkrétní vzdělávací cíl formou záměrného i spontánního učení. Toto učení je založeno na aktivní účasti dítěte, smyslovém vnímání, prožitkovém a interaktivním učení, zpravidla ve skupinách a individuálně. preferovány jsou hravé a tvořivé činnosti.

Provoz MŠ je zajištěn v době od 6:30 do 16:30 hodin.

Ranní příchody od 6:30 do 7:50 hodin, vyzvedávání po obědě od 12:00 do 12:30 hodin, vyzvedávání po spaní od 14:15 do 16:30 hodin.

Děkujeme za respektování provozní doby.


Poplatek za mateřskou školu je 500,- Kč měsíčně a je splatný vždy do 20. dne předchozího měsíce (společně se stravným). Děti navštěvující MŠ poslední rok před nástupem do ZŠ, jsou od poplatku osvobozeni.

Pravidelné aktivity: návštěva divadelních představení, výlety, Vánoční jarmark, Velikonoční tvoření s rodiči, Masopustní průvod, Dýňování, Halloweenský průvod obcí,  Rozloučení s předškoláky

Profilace MŠ: cílem MŠ je, aby se děti naučily základům všeho, co budou potřebovat v životě a aby se školka stala pro děti místem plným kamarádů a místem, kam budou chodit rády.


Venku je chladno a nevlídno, ale my ve školce máme rozkvetlou jarní louku zalitou sluncem díky našemu krásnému novému koberci. Skvěle se nám na něm hraje, cvičí, tancuje, povídá......


ZÍTRA 24.11.2020 BUDE PROBÍHAT NA OBECNÍM ÚŘADĚ DOMLUVENÉ VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ. 

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ MNE NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT.

HURDOVÁ TEREZA


Vážení rodiče,

dle pokynů Krajské hygienické stanice se mateřská škola otevře v PONDĚLÍ 23.11.2020.

Děkujeme za pochopení


EKOLOGICKÝ VÝCHOVNÝ PROGRAM

Milí rodiče, 

zítra 20.10.2020 proběhne pro děti z mateřské školy ekologicko-výchovný program s panem lesníkem. 

Dětem prosím zabalte do batůžku láhev s pitím a pláštěnku, svačinu budou mít ze školky. 


Děkuji


Vážení rodiče,

rádi bychom vás seznámili s hygienickými opatřeními v naší školce a žádáme vás o jejich dodržování.

· Ráno při příchodu do školky si u vchodu dezinfikujte ruce a vcházejte v roušce.

· V šatně se zdržujte minimálně.

· Dítě budete posílat z šatny samotné. Nevstupujte prosím do třídy, počkejte u dveří do šatny. Vyčkejte na oční kontakt s učitelkou a poté opusťte šatnu.

· Ven budeme chodit i v nepříznivém počasí. Dejte tedy dětem dostatečné množství oblečení a nepromokavé věci.

· Dítě bude vodit i vyzvedávat jedna osoba. Doprovod počká venku.

Děkujeme za pochopení a spolupráci