Vybavení dětí do MŠ

Vybavení dítěte do MŠ:

• látkový pytel na ramínku
  • 2x tepláky nebo volné kalhoty - 1x na pobyt ve třídě, 1x na převlečení na ven
  • pro pobyt venku - mikinu, svetr nebo bundu dle počasí
  • pláštěnku, holínky
  • ponožky, náhradní spodní prádlo, náhradní tričko
  • pracovní zástěrku - na výtvarnou a pracovní činnost
  • bačkory - pevná obuv!
  • pokud nechcete, aby dítě mělo zničené boty z pískoviště nebo výletu, i obuv na ven - obuv na ven přizpůsobit možnostem dětí, tzn. aby ji uměly samy nazout

Výbava dítěte na spaní:

• pyžamo
  • povlečení do malé postýlky
  • prostěradlo nebo osuška

Výměna - 1x za 3 týdny si rodiče odnáší na vyprání. Všechny věci by měly být řádně podepsané, pokud si je dítě samo nepozná. Rodiče prosíme, pravidelně svým dětem kontrolujte obsah pytle, průběžně odnášejte špinavé prádlo domů, snažte se, aby dítě mělo v pytli vždy náhradní oblečení. Raději věcí více než méně.

Hygiena:

• kartáček a zubní pasta dle uvážení rodičů. Čištění zubů po obědě není v MŠ povinné. Zvažte, zda je dítě v zubní hygieně samostatné.
  • 1x vlhčené ubrousky (uzavíratelné)
  • 1x papírové kapesníky v krabičce nebo klasické cestovní
  • 1x toaletní papír (balení po čtyřech kusech)

V průběhu roku budeme o množství hygienických potřeb informovat. Na začátku školního roku stačí od každého jedno balení. Z důvodu omezené kapacity k uskladnění není nutné, nosit více najednou.

Ostatní:

• 1x karton čtvrtek A4, A3 (50 ks)
  • papíry na kreslení, mohou být i z jedné strany potištěné
Ostatní výtvarné potřeby zajišťuje škola během celého roku a doplňuje dle potřeby.

Pokud si dítě do MŠ přinese svoji vlastní hračku, oznámí to učitelce, která posoudí, zda je vhodná (nebezpečné předměty jsou okamžitě zabaveny). Není však naší povinností dětem jejich hračky hlídat.