Novinky

Vážení rodiče, v části Kroužky, naleznete vzkaz od agentury Rytmik, která zajišťuje kroužky v naší škole. Agentura Rytmik Vás žádá o jeho přečtení a reakci. Děkujeme za spolupráci. 


V mateřské škole se vyskytly vši. Pamatujte, že pedikulóza (vlasy napadené vší dětskou) je infekční onemocnění, které jste jako zákonní zástupci povinni hlásit škole a zajistit úplné odstranění nejen vší, ale také vajíček (hnid). Nelze pouze umýt hlavu a dítě dát zpět do kolektivu.

Děkujeme za pochopení a dodržování těchto pravidel.


Ve Fotogalerii přibyly fotky z vánoční nadílky ZŠ a také minulý barevný týden, který se opravdu vydařil. Děkujeme Vám i Vašim dětem, že jste se tak krásně zapojili a pomohli jim s přípravou oblečení a doplňků. 


EXKURZE DO ČESKÉ TELEVIZE

v pondělí 27. 1. 2020

odjezd od školy v 8:00 hodin

návrat na pozdní oběd cca mezi 12:30 - 13:00 hodin

s sebou: batoh, svačina, pití (MŠ má svačinu zajištěnou) - opravdu dětem nedávejte NIC dalšího, budeme procházet kontrolami.

Vstupné je zdarma, děti hradí pouze dopravu a to cca 100 Kč. Částka bude odečtena z kulturního fondu.


ŠKOLNÍ DRUŽINA - informace pro rodiče

Prosím zašlete platbu na 2. pololetí ve výši 850,- Kč na účet školy. Nezapomeňte uvést variabilní symbol dítěte a do poznámky "DRUŽINA".

Děkuji Pavlína Sáblová


Na autobusové zastávce před školou se našly klíče. Je na nich jeden klíč, přívěšek panenky a přívěšek malé reflexní vestičky. Mohou být někoho z dětí naší školy. Klíče jsou k vyzvednutí na podatelně obecního úřadu.  


Do části ŠvP byly přidány základní informace o škole v přírodě pro tento školní rok, které všichni obdrželi i v tištěné podobě.

DŮLEŽITÉ - do pátku 10. 1. 2020 přineste vyplněnou ZÁVAZNOU PŘIHLÁŠKU, děkujeme za spolupráci.


13. - 17. 1. 2020 se žáci naší školy opět zapojí do projektu HRDÁ ŠKOLA a užijeme si BAREVNÝ TÝDEN!

Pondělí: modrá

Úterý: zeleno/žlutá

Středa: duhová

Čtvrtek: červená

Pátek: černo-bílá


Naše škola přispěla Fondu Sidus, v příloze naleznete Certifikát. 


Do dokumentů v MŠ i ZŠ byl vložen aktualizovaný plán akcí. 


Výtěžek ze vstupného na besídku a z výrobků vánočního jarmarku činí úžasných 13.417,- Kč!!! Dětem bude z této částky financována doprava na výlet na konci školního roku, DĚKUJEME!


Do Fotogalerie byly přidány další fotky a také videa z akcí, které jsme s Vašimi dětmi podnikly v prosinci. Nejen vánoční vystoupení pro Vás, ale i pro seniory z Alzheimercentra ve Zlosyni, výtvarnou dílnu a také celodenní výlet do skanzenu v Kouřimi nebo vánoční nadílku ve školce.

Články k výše uvedeným akcím najdete v Zažili jsme v MŠ... nebo Zažili jsme v ZŠ..., Zažili jsme v ŠD...


Krásné Vánoce, hodně pohody, odpočinku a radosti z dětí, ať je nový rok ještě o něco lepší než ten minulý a všichni se ve škole ve zdraví sejdeme 6. ledna 2020.


To vše a ještě mnohem víc Vám i Vašim rodinám přejí......zaměstnanci ZŠ a MŠ Panenské BřežanyVÁNOČNÍ TÝDEN
VE ŠKOLCE
16. - 20. 12. 2019


Ve Fotogalerii přibyla velká hromada fotek - nejen z Mikulášského spaní ve škole, ale především z Vánočního setkání v kapli a Vánočního jarmarku na zámku.

Všem moc děkujeme za diváckou podporu a kromě fotografií ještě moc prosíme o případné videozáznamy. Nějaké již máme, ale víme, že kameramanů bylo více. Případné další videa prosím přineste na flashdisku a předejte k uveřejnění Pavlíně Sáblové. Děkujeme za spolupráci.


V úterý 17. 12. 2019 se koná celodenní výlet do skanzenu v Kouřimi, kde se seznámíme s adventními a vánočními zvyky a tradicemi. Součástí výletu je i návštěva tvořivé dílny, kde si dětí vyrobí krásnou vánoční dekoraci. Výletu se zúčastní jak Základní škola, tak i Mateřská škola. Cena výletu včetně dopravy, vstupného a tvořivé dílny bude cca 250 Kč.

Odjezd od školy je v 7:45 hod., příjezd ke škole cca ve 14:30.

MŠ má zajištěné svačiny i oběd.

ZŠ má zajištěný oběd.

Prosíme, buďte před školou s dětmi včas, děkujeme.


SETKÁNÍ V KAPLI - poslední instrukce

- všechny děti, které budou ve školce spát, odvedou do kaple paní učitelky. Ostatní děti mají sraz v 15:00 hodin před kaplí.

- všichni žáci, kteří budou zůstávat v ŠD, odvedou do kaple paní vychovatelky a budou mít hned ráno s sebou celý kostým - tmavé oblečení včetně rukavic a čepice a teplé zimní tmavé boty. Všem dětem dejte i spodní kalhoty např. funkční na lyže, punčocháče či leginy. Aktovky dětí z družiny necháme na zámku uzamčené. Žáci, kteří půjdou do kaple samostatně, mají sraz v 15:15 hodin před kaplí rovnou v kostýmech.

Na sraz MŠ v 15:00 hodin i na sraz ZŠ v 15:15 hodin přiveďte děti včas a PŘED kapli. Děti si převezmeme a připravíme na vystoupení. Diváci budou do kaple pozváni těsně před začátkem akce, děkujeme za pochopení.

Rodiče prosíme, na vánoční jarmark si připravte drobné, děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání s Vámi.


Projekt HRDÁ ŠKOLA - akce DOBRÝ SKUTEK

Ve středu 18. 12. 2019 pojede školní družina v rámci akce DOBRÝ SKUTEK vystupovat pro klienty Alzheimercentra ve Zlosyni. Zazpíváme a zarecitujeme vánoční písničky a básničky pod vedením pí uč. Jitky Hrnčířové a věříme, že potěšíme všechny diváky. Paní ředitelka centra byla velmi ráda, že máme zájem přijet a na děti se, nejen ona, moc těší. Věřím, že to bude příjemné odpoledne, které dětem ukáže, že i taková maličkost může udělat opravdu velkou radost.

Odjezd busem MHD - 12:12 h. od školy (půjdeme dříve na oběd)

Návrat busem MHD - 15:23 h. ke škole

S sebou - pouze vhodné oblečení na vystoupení, na místě bude zajištěno malé občerstvení a dopravu hradí škola, takže nic dalšího není třeba.

Moc se těší Pavlína Sáblová, Jitka Hrnčířová a Monika Vacková


Na stránkách Zažili jsme... přibylo několik článků:

Zažili jsme v MŠ - Mikuláš ve škole a školce

Zažili jsme v ZŠ - Mikulášské spaní ve škole, Mikuláš ve škole a školce, Recitační přehlídka Hálkovo pírko

Zažili jsme v ŠD - Šablony II. - začali k nám jezdit odborníci z praxe

Fotografie k těmto článkům naleznete v naší Fotogalerii.


VŠEM MOC DĚKUJEME ZA PŘINESENÉ SKLENIČKY, zbylo i na příští rok :-)

URGENTNĚ V PONDĚLÍ 9. 12. potřebujeme skleničky od přesnídávky příp. malé zeleniny. Prosíme o pomoc celou ZŠ i MŠ. Mnohokrát děkujeme! 


V části Zažili jsme v ZŠ... naleznete krátký článek včetně poděkování za účast na rozsvícení vánočního stromečku. Fotografie, díky osvětlení, nejsou úplně kvalitní, ale naleznete je ve Fotogalerii


Školka pekla perníčky - jak jim to šlo se podívejte ve Fotogalerii.


Jak jsme si užili výlet do Muzea Policie ČR si můžete přečíst v Zažili jsme v MŠ... a Zažili jsme v ZŠ... a také si můžete prohlédnout fotografie v naší Fotogalerii


ŠKOLNÍ DRUŽINA

V rámci projektu Šablony II., který využíváme i pro družinu, se mi podařilo zajistit odborníky z praxe, kteří budou dětem předávat svoje dovednosti, zkušenosti, odpovídat na dotazy a dozvíme se spoustu zajímavých informací z různých odvětví. Již jsme začali a další hodiny budou pokračovat. Odvětví, které se nám budou odborníci snažit představit jsou tato:

Policie - Pavel Pelikán (policista - preventista MP Odolena Voda)

Herectví, hlasová průprava, příprava na konkurz - Kamila Špráchalová (známá herečka, dabérka)

Finanční gramotnost - Jaroslav Gall (finanční poradce společnosti Partners)

První pomoc - Eva Slavíková Janovská (plavčík záchranář Plavecký bazén Neratovice)

Postupně budou přibývat články v Zažili jsme v ŠD... a fotky ve Fotogalerii. Pevně věřím, že si tyto odpolední lekce děti oblíbí.

Pavlína Sáblová


VÝLET DO MUZEA POLICIE ČR

V úterý 26. 11. 2019 jedeme na dopolední výlet do Muzea Policie ČR. Odjezd v 7:30 hodin od školy, návrat na oběd cca ve 12:30 hodin.

V rámci prohlídky muzea se zúčastníme představení na téma bezpečnost v silničním provozu s názvem Kolo tety Berty.

Prohlídka muzea i představení je ZDARMA. Děti budou hradit pouze dopravu smluvním autobusem v ceně cca 85,- Kč (dle skutečných účastníků), která bude odečtena z Kulturního fondu.


SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 bude odvezen sběr, svázané balíky můžete nosit do školy od čtvrtka 21. 11. 2019. Z výtěžku bude dětem hrazena část výletu na konci tohoto školního roku. Děkujeme za spolupráci.


Sametová revoluce ve fotografii - to je název výstavy, kterou v pondělí 18. 11. 2019 navštívil 3. a 4. ročník. V části Zažili jsme v ZŠ... si můžete přečíst krátké shrnutí a ve Fotogalerii naleznete fotky a také video, jak si děti vyzkoušely zvonění klíči.


KONZULTAČNÍ HODINY ZŠ - 1. čtvrtletí školního roku 2019 - 2020

1. - 2. ročník

Pátek 22. 11. 2019 od 10:00 do 14:00 hodin nebo úterý 26. 11. 2019 od 15:00 do 16:00 hodin a další termín bude nahlášen dodatečně.

3. - 4. ročník

Středa 27. 11. 2019 od 13:30 do 16:30 hodin. Zapište se do připravené tabulky, vyhnete se tak delšímu čekání.


Prosíme rodiče o spolupráci s přípravou kostýmů na Vánoční setkání:


- kostýmy jednotlivých dětí řeší s rodiči paní učitelky

- teplé zimní oblečení v tmavých odstínech a bílou šálu


Děkujeme!


Do naší Fotogalerie byly přidány snímky z prvního ročníku recitační soutěže Břežanské veršobraní 2019. V části Zažili jsme v ZŠ... naleznete článek o této krásné akci, včetně výsledků všech kategorií. Výherci všech kategorií se zúčastní přehlídky recitátorů Hálkovo pírko, kterou pořádá Základní škola Vítězslava Hálka Odolena Voda 6. 12. 2019. Přesnější informace předá pí uč. Kelnarová. 


Informace pro rodiče - vánoční focení

Vybíráme částku 370,- Kč za vánoční focení. Částku v hotovosti noste třídním učitelkám do pátku 22. 11. 2019.


Rozsvícení vánočního stromečku

Děti, které budou vystupovat 1. 12. na akci Rozsvícení vánočního stromečku obce se sejdou v 16:00 hodin u školy. Od 16:30 hodin budeme vystupovat.

Těší se na Vás Jitka Hrnčířová.


Z důvodu nepřítomnosti pí uč. Řepové v týdnu 11. - 15. 11. bude 2. ročník vyučovat pí uč. Hrnčířová.Ve Fotogalerii přibyly fotky z akcí prvního listopadového týdne - pondělní přednáška ve školní družině na téma zdravého stravování, úterní povedené Uspávání broučků spojené s buřtopečením a také čtvrteční program pro školku i školu s názvem Tancem proti šikaně.

Články ke všem akcím naleznete v Zažili jsme v MŠ..., Zažili jsme v ZŠ... nebo Zažili jsme v ŠD...


INFORMACE PRO RODIČE - ŠvP

Pro malý zájem o námi nabídnutou zážitkovou školu v přírodě se tato konat nebude. Hledáme jiné možnosti, se kterými vás včas seznámíme.

Děkujeme za spolupráci.


Do části Zažili jsme v MŠ... a Zažili jsme v ZŠ... byly přidány články o proběhlých akcích. Fotky z nich najdete ve Fotogalerii. Událo se toho opravdu hodně a jak můžete vidět, děti si vše opravdu užívají. 

Povídání o projektovém dni LESNÍ PEDAGOGIKA, který se školkou zažili i žáci 1. ročníku, najdete na stránce Zažili jsme v MŠ... 


Nabitý první listopadový týden...

pondělí 4. 11. - Přednáška na téma zdravé stravování (ŠD).

úterý 5. 11. - Uspávání broučků a buřtopečení (MŠ, ZŠ, rodiče, příbuzní...)

středa 6. 11. - Vánoční focení (pro přihlášené v rámci dopoledne)

čtvrtek 7. 11. - Tancem proti šikaně (MŠ + ZŠ)


PONDĚLÍ 4. 11. - Plně dotovaná přednáška na téma zdravého stravování proběhne v rámci družinového programu a pro všechny zúčastněné zcela zdarma.

ÚTERÝ 5. 11. - všichni jste srdečně zváni

ČTVRTEK 7. 11. - Tancem proti šikaně, tanečně výchovný program


PROSÍM POZOR

INFORMACE OHLEDNĚ VÁNOČNÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ

Vážení rodiče, fotografování za smluvenou cenu, tedy 350 Kč se uskuteční pouze při účasti minimálně 40 dětí.

31 - 40 dětí......................................370 Kč

Méně než 30 dětí .....................400 Kč (současný stav)

Děkujeme za pochopení. 

Stránky fotografky Martiny Root naleznete na www.fotoemotion.cz


Na stránce ZŠ - Domácí úkoly jsou k dispozici informace o testu z Prvouky pro 2. ročník.


Vážení rodiče, naskytla se nám možnost zúčastnit se zážitkové školy v přírodě v rekreačním areálu Slunečná v blízkosti řeky Sázavy. Program by byl směrovaný na environmentální výchovu a jeho součástí je i mnoho atrakcí pro děti. (např. vysokolanové centrum, bungee-trampolíny, lukostřelba, lezecká stěna atd.) Více informací naleznete na www.slunecneudoli.istan.cz.

Prosím o poznámku do ŽK do tohoto pátku 25. 10. 2019, zda byste měli o tuto školu v přírodě zájem. Předpokládaná cena je cca 4300 Kč.

Děkujeme moc za spolupráci.


Ve Fotogalerie si můžete prohlédnout atmosféru, která panovala při slavnostní vernisáži výstavy prací žáků a dětí naší školy s názvem "Máme rádi naši obec".

Za uvedené snímky děkujeme paní Lucii Fiury. 


V Dokumentech MŠ i si můžete stáhnout aktualizovaný

Plán činností školy pro školní rok 2019 / 2020. DŮLEŽITÁ ZPRÁVA PRO RODIČE ŽÁKŮ Školní družiny

Vážení rodiče,

chtěla bych vás požádat, pokud vaše dítě chodí na nějaký kroužek, zapište do družinového notýsku název, den a čas konání kroužku. Potřebuji si ujasnit koho kdy odesílat a kam. Děkuji za spolupráci, Pavlína SáblováOpět jste všichni zváni na každoroční akci školy DÝŇOVÁNÍ, více v přiloženém letáku. 


Ve Fotogalerii přibylo spoustu novinek - vaření kompotu z jablíček ze školní zahrady, který uvařila školka, Suit up den 2019 v naší základní škole a také Dračí pohádku, kterou si připravily samy děti pro paní učitelky.

V části Zažili jsme v MŠ... najdete článek o školkovém vaření kompotu.EKOLOGICKÝ VÝCHOVNÝ PROGRAM

Program pro MŠ a 1. ročník je z důvodu nepřízně počasí přesunut o týden. Proběhne tedy ve středu 23. 10. 2019.

Děkujeme za pochopení.

Co s sebou? Batoh, teplé oblečení, pití, ZŠ svačinu (MŠ má svačinu ze školy),pláštěnku. V lese budeme od 8,15 do 11,15 hod.

Program bude veden odborníkem v našem břežanském lese, tedy v dětem známém prostředí. V níže přiloženém dokumentu zjistíte podrobnosti.


V části Zažili jsme v ZŠ přibyl krátký text o návštěvě Zemědělského muzea a v části Zažili jsme v MŠ text o muzeu a zároveň celkové shrnutí prvního měsíce letošního školního roku. 


Dnes, ve středu 9. 10. nás navštívil Zdenek Polach s Matýskem. Děti i my jsme se řechtali na celé kolo, po celou dobu představení. Několik fotografií můžete vidět ve Fotogalerii


Omlouvám se rodičům a žákům 1. a 2. ročníku. Bohužel se napoprvé nepodařilo nahrát fotografie z výletu do Zemědělského muzea. Nyní je vše opraveno a tak i vy si můžete prohlédnout, jak se tam dětem líbilo. Děkuji za pochopení, Pavlína Sáblová


KAPKU ŠETŘÍM CELÝ ROK

Již vloni jsme se naše ZŠ účastnila projektu a žáci vyplňovali hrací karty. Ve druhém hracím plánu děti budou pátrat kam se ztratila voda. Pomocí čtyř úkolů zjistí čtyři indicie, které zapíší do tajenky na konci hracího plánu. Ba závěr mohou děti napsat vlastní příběh, jak šetřit vodou, aby jí bylo v přírodě dostatek. Autor nejlepšího příběhu získá čtyři lístky do kina v nejbližším městě. Vyhlášení proběhne 20. listopadu.

Hrací plán děti vyplní s rodiči nejpozději do 15. 11. 2019. Své odpovědi zasílejte přes online formulář www.kapkusetrim.cz/detektivka a vyplněné přineste zpět do školy do konce října 2019.


V úterý 15. 10. 2019 čeká žáky naší školy SUIT UP DEN v rámci projektu Hrdá škola. Všichni ten den přijdeme ve svátečním oblečení a užijeme si tak trochu jinou atmosféru vyučování. 


Ve středu 9. 10. 2019 za námi přijede dětmi velmi vítaná návštěva a to Matýsek s panem Polachem (břichomluvec z Československo má talent) a předvede se školce i škole v jednom dopoledním představení.

Cena 65,- Kč / dítě (dopočítáme dle počtu zúčastněných) bude odečtena z kulturního fondu.


Ve Fotogalerii se můžete podívat, jak družina upekla pro celou školu. Využili jsme tak jablka ze školní zahrady. Krátký článek najdete v části Zažili jsme v ŠD... 


Do Fotogalerie byly přidány fotky z výletu do pražského Zemědělského muzea. 


Informace o kroužcích agentury RYTMIK včetně plateb budou zájemcům zaslány na e-mail udaný na předběžné přihlášce. Touto cestou se také dozvíte, zda bude vámi vybraný kroužek otevřen. 

Vědecký kroužek ve čtvrtek bude probíhat s 15 minutovým zpožděním, tedy od 15:15 do 16:15 hodin. Děkujeme za pochopení.

Kroužky začínají v týdnu od 7. 10. 2019.


Byl aktualizován Plán činností školy. Ke stažení je k dispozici na nástěnce školy a zde v Dokumenty MŠ a Dokumenty ZŠ


Žáky navštěvující školní družinu prosíme o nasbírání větších listů (nemusí být zabarvené, stačí zelené, cca 10 ks) a plodů šípků (cca 30 ks). Pokud možno čerstvé vše přineste do družiny v pondělí 7. 10. 2019. Děkujeme za spolupráci, to bude tvořeníčko :-), těšíme se Pavlína a MonikaČÁSTKA PLAVÁNÍ (týká se MŠ a 3., 4. ročníku)

Celkovou částku 1.759,- Kč poukažte na účet školy do 20. 10. 2019. Do poznámky uveďte PLAVÁNÍ. Částka se skládá z kurzovného 950,- Kč a autobusové dopravy 809,- Kč.


Národní zemědělské muzeum Praha - čtvrtek 26. 9. 2019

Odjezd od školy v 7:30 hodin. Výletu se účastní MŠ i ZŠ.

Návrat na pozdní oběd cca ve 12:30 hodin. Děti si po obědě vyzvedávejte ve 13:00 hodin.

Vstupné ZDARMA, cena za dopravu cca 80,- Kč / dítě bude odečteno z kulturního fondu.


Přijede k nám divadlo

Ve středu 18. 9. 2019 v prostorách školy proběhne představení loutkového divadla "O princi z knížky". Představení je určeno dětem z MŠ i žákům 1. - 4. ročníku.

Vstupné cca 70,- Kč / dítě bude odečteno z kulturního fondu.


Sběr použitého rostlinného oleje

  • Co děláte s použitým olejem po přípravě pokrmů u Vás doma?
  • Lijete ho do odpadu nebo dáváte do popelnice?
  • Víte, že olej zanáší odpad?
  • Příště, použitý olej nalijte do plastového uzavíratelného obalu a vezměte ho do školy.
  • Tam olej vložte přímo do nádoby k tomu určené (velká černá popelnice za vraty školy).
  • Pomůžete nejen přírodě, ale i Vaší škole.
  • Škola za každý litr dostane peníze, které může využít na pořízení nového vybavení nebo vzít děti někam na výlet.
  • Navíc děti mohou vyhrát volné vstupy do dětského parku Louisiana Ranch pro celou školu.

Další informace poskytne vedoucí školní jídelny v kanceláři školy.

Děkujeme, že se do projektu zapojíte!


"Místo kde žiji" - chystaná výstava děl vašich dětí

Ve spolupráci s Památníkem národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech jsme přichystali soutěž prací dětí na téma "Místo kde žiji".

Zúčastnit se mohou nejen děti a žáci naší školy, ale všechny děti, které zpracují jakékoli výtvarné dílo, nejen kresbu či malbu, koláž nebo prostorový objekt, literární práci formou vyprávění, povídky či básně, sestříhaný videozáznam apod. Budeme rádi za originální zpracování.

Práce budou v památníku vystaveny pro veřejnost a následně vyhodnocena soutěž o nejlepší zpracování.

Třídním učitelkám práce odevzdávejte do 20. 10. 2019, termín vernisáže bude upřesněn.

Těšíme se na všechny výtvory!


ŘEDITELSKÉ VOLNO

ZÁKLADNÍ ŠKOLA

V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuji na čtvrtek 31. října a na pátek 1. listopadu 2019 ředitelské volno pro ZŠ.

Škola bude uzavřena včetně přerušení činnosti školní družiny.

Provoz MŠ nepřerušen!

MgA. Soňa Řepová

ředitelka školy  


V části Kroužky přibyl ještě jeden kroužek s názvem LESORÁDI, informace naleznete také na nástěnce školy.

Přihlašujte se na předběžnou přihlášku ve vstupních prostorách školy.


KROUŽKY

Připomínáme, že nahlášení na kroužky probíhá do středy 18. 9. 2019. Zároveň bychom chtěli informovat, že na kroužek Keramika je přihlášeno 7 dětí, proto uvítáme ještě jednoho zájemce, aby bylo možné tento kroužek otevřít. Volná místa jsou i na všech ostatních kroužcích, zejména doporučujeme Kroužek logopedické prevence a kroužky Angličtiny pro obě věkové skupiny.


Ve Fotogalerii naleznete první letošní album, které se týká prvního plavání. Přihlašovací údaje zůstaly stejné jako v minulém roce, novým rodičům na vyžádání předají paní učitelky. 


ODHLAŠOVÁNÍ STRAVNÉHO

KDY? Nejpozději v den nepřítomnosti do 8:00 hodin!

JAK? Od 7:30 do 8:00 hodin na tel. 283 970 624 (kancelář školy) nebo do 8:00 hodin na e-mail vedoucí školní jídelny hurdova.zsbrezany@seznam.cz.


V základní škole se vyskytly vši, prosíme o důkladné prohlédnutí vlasů dětí a žáků. Připomínáme, že veš dětská je infekční onemocnění jako každé jiné a je vaší povinností tuto skutečnost nahlásit ve škole. Níže podrobné informace. Děkujeme za spolupráci. 


Informace pro rodiče

Dne 30. 8. 2019 byly všem rodičům vráceny přeplatky, které za loňský školní rok vznikly. Byla odeslána souhrnná částka za Kulturní fond, stravné a školné MŠ. Podrobné informace o částkách předá po předchozí domluvě vedoucí školní jídelny Bc. Tereza Hurdová v kanceláři školy.


Platba za učební pomůcky, které dětem zůstávají (pracovní sešity, sešity)

Níže uvedené částky předejte v hotovosti třídním učitelkám na třídních schůzkách na začátku září. Prosíme o přesné částky, děkujeme.

1. ročník - 485,- Kč

2. ročník - 330,- Kč

3. ročník - 510,- Kč

4. ročník - 605,- Kč


Vážení rodiče, v níže připojeném dokumentu naleznete přehled základních plateb pro začátek školního roku. Prosíme o dodržování termínů, používání variabilních symbolů (přiřazuje vedoucí školní jídelny) a správné popisy u jednotlivých plateb, velmi nám usnadníte práci. Děkujeme za pochopení. 


Vážení rodiče, milé děti, připravili jsme pro vás nabídku kroužků a zájmových klubů. Veškeré informace naleznete na nově založené stránce KROUŽKY


Vážení rodiče,

od letošního školního roku nově nabízíme provoz MŠ denně od 6:30 do 16:30 hodin a také provoz ranní školní družiny od 7:30 do 8:00 hodin.


Organizace prvního týdne šk. roku 2019 / 2020

PROVOZ MŠ: celý týden 6:30 - 16:30 hodin, v pátek první lekce plavání! (podrobné informace níže)

úterý 3. 9. od 16:00 hodin TŘÍDNÍ SCHŮZKA MŠ

PROVOZ ZŠ a ŠD: v prvních dnech budou probíhat třídnické práce. Od středy 4. 9. začíná výuka 3. a 4. ročníku, od pondělí 9. 9. začíná výuka 1. a 2. ročníku dle platných rozvrhů, které naleznete v části Rozvrh hodin.

pondělí 2. 9. - ZŠ 8:00 - 8:45 hodin (1. a 2. ročník seznámení, třídní schůzka rodičů), provoz ŠD bude zahájen v úterý 3. 9.

úterý - pátek - ŠD 7:30 - 8:00 h., ZŠ 8:00 - 12:00 h., ŠD 12:00 - 16:30 h.

úterý 3. 9. od 16:00 hodin TŘÍDNÍ SCHŮZKA 3. a 4. ročníku

pátek 6. 9. - první lekce plavání! (podrobné informace níže)


PLAVECKÝ VÝCVIK

Zahájení v pátek 6. 9. 2019, ukončení v pátek 24. 1. 2020.

Odjezd vždy v 8:00 hodin od školy.

Na třídních schůzkách budou rozdány přihlášky a formuláře Potvrzení o zdravotní způsobilosti (těm, kteří nemají platný např. ze ŠvP nebo letního tábora). Tyto vyplněné dokumenty je NUTNÉ ODEVZDAT VE STŘEDU 4. 9. RÁNO! Oba dokumenty ke stažení a ostatní důležité informace naleznete v části Plavecký výcvik MŠ a Plavecký výcvik ZŠ.