PRVNÍ KRŮČKY KE ŠKOLE

17.05.2024

Ve dnech 13. a 14. května navštívili naší základní školu předškoláci. Budoucí prvňáčci si přišli prohlédnout nejen prostory a vybavení I. třídy, ale také seznámit se s tím, co je po hlavních prázdninách jako budoucí prvňáčky čeká. Návštěva byla zahájena společným představením předškoláků a žáků 1. i 2. ročníku a paní učitelek. Nechyběla ani moudrá sova. Poté se zkušení školáci ujali svých svěřenců. Pod jejich vedením si předškoláčci vyzkoušeli vypracovat pár pracovních listů. Musíme dodat, že byli nesmírně šikovní a práce jim šla, jak se říká "pěkně od ruky". Čas rychle ubíhal a než jsme se museli rozloučit, stihli jsme ještě seznamovací hru – Živé pexeso. Děti měly za úkol hledat svou pohádkovou dvojici. Tak např. Křemílek hledal Vochomůrku, Bob Bobka a Pat hledal Mata. Atmosféra byla opravdu skvělá, všichni jsme se nasmáli a užili si společného setkání. Než se 2. září opět sejdeme, přejeme vám, milí předškoláčci, krásné letní prázdniny plné sluníčka a nevšedních zážitků. Těšíme se na vás!