PROJEKTOVÉ DOPOLEDNE: JAK ZDRAVÍK S JEDLÍKEM UZDRAVILI BETYNKU

29.01.2024

S besedou o základech zdravé výživy přijela do naší školy 29.1. lektorka paní Fejtková. Zvolila formu pohádky. Hlavními hrdiny byli Jedlík, Zdravík a Betynka, která ve škole skoro nejedla, byla stále unavená a smutná. A protože v pohádkách by mělo vše dobře končit, začal si obézní Jedlík chystat do školy zdravé svačinky a spolu se Zdravíkem zachránili Betynku od smutnění a hladovění a přibrali ji do své party. S Betynkou si pak chlapci připravovali společně svačiny, naučili ji správně jíst a stali se z nich báječní kamarádi.

Děti si během projektového dopoledne zopakovaly , jak se bezpečně chovat při přípravě jídla, jak správně krájet a chovat se v kuchyni tak, aby nedošlo k úrazu. Připomněly si, jaké potraviny jsou pro nás zdravé a jaké naopak škodlivé, kolikrát denně bychom měli správně jíst, a že cukr škodí nám i zubům. Povídali jsme si i o sportování a o tom, jak se při sportu chovat a jaké používat ochranné pomůcky.