FATA MORGANA - ROZLOUČENÍ

05.06.2024

V pátek 24. května jsme se rozloučili s druháčky, kteří od září přecházejí k paní učitelce Jitce Hrnčířové, tradičním výletem. Tentokrát jsme zavítali na výstavu živých tropických motýlů do skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Jeli jsme opět MHD. Přehlídka několika desítek druhů exotických motýlů byla zcela fascinující. Zblízka jsme si mohli prohlédnout jejich líhnutí z kukel a také jejich elegantní let, který můžeme bez nadsázky přirovnat k tanci. Děti byly tou nevšední a zcela výjimečnou krásou zcela okouzleny! Motýl s blankytně modrými křídly nám dokonce v jednu chvíli několikrát přelétl v těsné blízkosti nad hlavami. Pro děti to byl nezapomenutelný zážitek. Výlet jsme si opět skvěle užili i počasí nám po celou dobu přálo a než jsme se vydali zpátky do Břežan, ještě jsme se stihli posilnit sladkou zmrzlinou. Teď už jen zbývá našim milým druháčkům popřát hodně štěstí, zdraví a mnoho školních úspěchů v (nejen) třetím ročníku! Ať se vám daří!