DEN VODY

25.03.2024

Světový Den vody, který připadá na 22.3. , je výbornou příležitostí uvědomit si, jak důležitá je voda, a stejně tak i vodní zdroje pro lidstvo. Že voda je jedním ze základních kamenů života na Zemi a že bez této zázračné tekutiny bychom tu nebyli my lidé, ani zvířata a rostliny. A právě její nedostatek patří mezi nejzávažnější světové problémy současnosti… O tom všem (a nejen), jsme dnes ve škole vášnivě diskutovali. Všichni si velice dobře uvědomujeme důležitost vody v našich životech a velkou hrozbu, kterou s sebou přinese vyčerpání jejích vzácných zdrojů.

Žáci z 1. a 2. třídy se v rámci projektu seznámili také s principem koloběhu vody a vytvořili model, na který se můžete podívat v šatně ZŠ.

V pátek 22. 3. jsme si užili den plný zábavných úkolů týkajících se právě vodní tematiky. Na naší zahradě se sešli nejen žáci ze ZŠ, ale přišli nám na pomoc i děti z MŠ. Všichni výborně spolupracovali a došli tak zdárně do cíle, kde našli svůj poklad. Každý si nakonec ještě odnesl medaili za již zmíněnou perfektní spolupráci a aktivní řešení jednotlivých úkolů.

Děkujeme všem dětem za jejich aktivní účast při všech činnostech v rámci tohoto projektového dne .