LÍHNEME KUŘÁTKA!

PROJEKT LÍHNUTÍ KUŘÁTEK V ZŠ A V MŠ

Letos vedení naší MŠ a ZŠ využilo nabídky jedinečného vzdělávacího programu. V rámci tohoto experimentu budou děti po dobu pěti dnů pozorovat líhnutí kuřat přímo ve třídě. Věříme, že to bude pro děti nejen velmi zábavné, ale také poučné a pomůže dětem lépe porozumět životnímu cyklu zvířat a získat respekt k jejich pohodě a potřebám. Moc se na kuřátka všichni těšíme!

KUŘÁTKA 2. DEN

Dnes jsme měli v základní a mateřské škole doslova pozdvižení. Vylíhla se nám dvě nádherná kuřátka. První kuřátko žáci základní školy pojmenovali Peříčko a druhé na své jméno ještě čeká. Děti jsou nadšené a z kuřátek mají velkou radost! Ale tím to nekončí. Ještě osm se jich musí prodrat na svět.

KUŘÁTKA 4. DEN

Že se nám v ZŠ a MŠ vylíhla kuřátka už víte, ale dnes jsme pro kuřátka a děti připravili bezpečný seznamovací prostor, kde se s nimi děti mohly opatrně pomazlit a vzít je do ruky. Byl to krásný zážitek. Naše děti již bezpečně vědí, že kuře se nerodí jako savec, ale líhne jako pták, jak vypadá a co k životu potřebuje. Děkujeme, že jsme u toho zázraku přírody mohli být!

Postupně přidáváme fotografie ZDE.